- 2F31-20-36 Tuotenro: 2F31-20-36


Juuri sopiva nahkainen polkupyörän satula pyörääsi varten
• kevyt ja matala
• ajaton muotoilu
• pehmeä ja mukava
• hengittävä, kestävä puhvelinahka
Ruskea nahkainen satula miehille ja naisille
"Geraint T."-satulalla olet tyylikkäästi liikenteessä. Pelkistetyn, ajattoman muotoilun ansiosta tämä polkupyörän satula sopii kenelle tahansa, sukupuoleen ja ikään katsomatta. Näin voit yhdistää näppärästi tämän yksivärisen, ruskean satulan mihin tahansa pyörään. Tukeva muovikotelo on päällystetty korkealaatuisella puhvelinahalla. Siksi tämä nahkasatula on erityisen kevyt ja sopii ihanteellisesti pyöräilijöille.
Tämä puhvelinnahkainen polkupyörän satula on erityisen pehmeä eikä satuta
Aito nahka tekee pyöräsatulastasi paljon vankemman kuin tavallinen synteettinen nahka. Halkeamia, kuten PVC-satuloissa et tule juuri näkemään. Kerran sisäänajettu ja tämä nahkasatula pysyy uskollisena kumppaninasi!
Pehmeästä puhvelinahasta valmistettu satula takaa mukavan ajokokemuksen etenkin pitkillä retkillä. Puhvelinahka on huokoisempaa ja siten hengittävämpää kuin muun tyyppinen nahka. Näin “Geraint T.” ei myöskään hikoa niin vahvasti muovisatula, ei lämpimimmissäkään lämpötiloissa. Runsaasta hikoilusta märät pakarat eivät tule siis olemaan ongelma tämän satulan kera.
Mitat (leveys x pituus): | 13 x 27,5 cm |
Paino: | 0,500 kg |
Väri: | Camel |
Runko: | teräs |
Vapaa-aika: | Kilpapyörä, maastopyörä, MTB |
Yhteensopiva: | Unisex |
Merkki: | Gusti Leder bike |
Tuotettu: | Intia |
Tuottaja: | 20-50 Mitarbeiter |
Nahka: | vuohennahkaa |
Nahkalaatu: | Vollnarbenleder, Anilinleder, fertiggestellt mit Öl und Wachs |
Parkitsiminen: | puoliksi kasviparkittu |
Oma parkitsimo: | kyllä |
Serfikaatti: | Sedex, Leather Working Group |















